Atmosferiniai skaitymai // Klubas „Tram 83“

Pradžia: 2017-10-17 20:00
Pabaiga: 2017-10-17 22:00
Geležinkelio g. 6
Vilnius

Kam literatūra pragare? Susirietęs, stengdamasis apsaugoti šonkaulius nuo etatinių klubo „Tram 83“ lankytojų spyrių Liusjenas galvojo apie pragaro sąvoką. „Jie prarado kauptuko ir žvejybos kabliuko kultūrą, ką gi įsimes į burną, kai žemė su savo variu ir deimantais jų išsižadės... Žaibo blyksniai pasirašo ties mitais, ilgą laiką saistytais su geležinkeliais, kurie persekioja pažeidžiamiausią vaizduotės sritį, troškimą kitą savęs dalį regėti žlugusią“ – Liusjeno mintys dėliojosi lengvai, skausmas ir purvas burnoje atvėrė jam naują įkvėpimų klodą.

„Ar turite minutę?“ – choru ir paskirais balsais kartojo vienišos motulės ir antytės.

„Mano prekė šventa“ – tirpstanti realybė choru kartojo Liusjenui, tačiau jis ir toliau drebančiomis lūpomis skaitė, skaitė net tada kai grubios kasyklos darbuotojų rankos nutraukė jį nuo scenos, skaitė spardomas ir spjaudomas, skaitė jiems, nuo prekės ir mirties paklaikusioms akims, tarsi tai būtų vienintelis išsigelbėjimo šansas, tarsi žodžiai galėtų atverti dangaus karalystę net ir šitiems pasaulio pamirštiesiems ir prakeiktiesiems... net ir čia, giliausiame juodojo žemyno užkaboryje.

Kviečiame į Fistono Mwanzos Mujilos „Klubą „Tram 83“. Režisierė - Julija Šatkauskaitė. Skaityme dalyvauja BILIETŲ NĖRA aktoriai: J. Šatkauskaitė ir Gediminas Rimeika.

Apie knygą: Tamsi pasaka apie vėlyvos nakties sąmyšį nežinomame mieste. Seksualinių tapatybių įvairovė, neokolonializmas, gyvenimas balansuojant ant moralumo ribos... Ir puikus poetinis stilius. Komiškas, ciniškas, ryškiomis spalvomis tviskantis pasakojimas. Daugiau: https://kitosknygos.lt/knygos/Klubas-Tram-83

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.