Audronės ir Sauliaus Šiurkų skulptūrų ir fotografijų paroda

Pradžia: 2017-11-10 17:00
Pabaiga: 2017-12-12 10:00
Pilies g. 17
Kaunas

„Šios parodos salės erdvę dalinamės abu - aš su fotografijomis, kurias seniai maga pristatyti (turiu jų jau gana daug, tik stinga lėšų parodyti visas) ir keliomis skulptūromis. Šalia skulptūrų pradėjau kurti ir skulptūrines vazas, kurių daugelis jau iškeliavę užsakovams. Čia pristatau keletą jų“, - teigia menininkė.

Pasak A. Dambrauskienės-Šiurkienės, šiuo metu kūrybinėje dirbtuvėje ji baigia didoką kūrinį - skulptūrinį pano.

Taigi, kodėl... nuotraukos?

„Manau, kad stebėti pasaulį ir jį interpretuoti galima įvairiausiais būdais. Tad šįkart pasirinkau greitesnį nei skulptūroje, o ir jau senokai bandau pagauti ir savaip užfiksuoti aplinkoje esančius įdomius reiškinius, keistas daiktų kompozicijas, kas sukelia netikėtas mintis, nuotaikas, jausenas, kurios skatina - kažin kokiu nauju būdu, bandyti perteikti jas žiūrovui. Mėginu kurti įvairias ritmikas, šviesos-šešėlių žaismą, kiek kitokį tikrovės suvokimo bei tam tikrų elementų paryškinimo ar atvirkščiai - nedominavimo principu“ - pasakoja parodos autorė.

Taip pat A. Dambrauskienei-Šiurkienei  labai įdomu daryti foto-grafiką ir iš Sauliaus sukurtų kompozicijų.

Šiuo metu abiejų menininkų gyvenimo būdas - kūryba, nes tai, pasak A. Dambrauskienės-Šiurkienės, yra tokios geros emocijos - kad nėra su kuo palyginti. Begaliniai idėjų srautai, mintys, planai - kaip visa tai įgyvendinti, daro mūsų gyvenimą labai įdomų - tik spėk suktis!

„Be Sauliaus paskatinimo ir pagalbos - nebūčiau nei vienos parodos paruošusi ir pristačiusi. Visur jis - mano dešinioji ranka, o kadangi turi gerą supratimą apie proporcijas, kompoziciją, ypač skulptūroje, grafikoje, tai - dar ir patarėjas. Nuolat besisukdamas tokioje aplinkoje, pats pajuto stiprų norą sukurti ką nors įdomaus.

Akmens masę, molį paliko man, o jis, bevaikščiodamas aplink dirbtuvę (jos plotas gan didelis, nes esame gamybinėje teritorijoje), atrado medžiagą, kuri jo idėjų išpildymui nuostabiai tiko!!! Išbandė, pasipraktikavo, ir, štai, per pusmetį, viena po kitos gimė įdomios kompozicijos“, - pasakoja menininkė.

Pirmą kartą Saulius Šiurkus pasirodė visuomenei 2017 m. rudenį vykusiame plenere „Pašatrijė“. „Visi plenero dalyviai pritarė Sauliaus dalyvavimui dabartinėje parodoje Kauno pilyje. Na, ir mano akimis žiūrint, o ir tam taip pat pritaria ir daugelis mūsų draugų menininkų, galėtume pasirašyti po jo, kaip menininko,  diplomu! Juk jis - vienintelis studentas, penkis metus studijavo pas vieną dėstytoją - dirbo praktikos darbus, tapo geru formų gamintoju, aplankė ir aptarė daugybę parodų. Džiaugiuosi tuo, kad Saulius, nors ir tapo mano mokiniu, bet eina visiškai kitu, tik jam žinomu keliu, dirba visiškai kitomis technikomis ir technologijomis ir kuria tai, kas nėra įprasta, kas leidžia visapusiškai „pasiganyti“ akims ir vaizduotei“, - teigia Audronė Dambrauskienė-Šiurkienė.

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.