Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
VI-OJO TARPTAUTINIO KERAMIKOS SIMPOZIUMO PARODA „REDUKCIJA“

  Rugpjūčio 30 d., trečiadienį, 16 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) atidaroma  VI - ojo tarptautinio keramikos simpoziumo paroda „Redukcija“.   Atsinaujinęs  muziejus suteikia galimybę toliau tęsti 2007 metais pradėtą Lietuvos dailininkų sąjungos simpoziumo „Redukcija“ keramikos kūrinių parodų  ciklą rotušės rūsiuose. Paskutinį kartą simpoziumo paroda  „Redukcija“ Kauno rotušėje  buvo eksponuojama 2013 metais. Vėliau, 2015-ųjų metų rugsėjį paroda buvo suorganizuota Lietuvos dailininkų  sąjungos (LDS) Kauno skyriaus keramikos sekcijos  Keramikų dirbtuvėse (Jurbarko g. 2), o lapkričio mėnesį – LDS Pamėnkalnio galerijoje, Vilniuje.   Tarpukaryje  Lietuvos  profesionalios  keramikos pradininkų Prano Brazdžiaus, profesoriaus   Ludviko Strolio, Jono Mikėno, Vaclovo Miknevičiaus, Valdemaro Manomaičio, Birutės   Zygmantaitės redukcinio degimo kūrybinis ieškojimas tapo Kauno keramikos paveldu ir paplito Baltijos šalyse. Buvusiame Dailės kombinate išlikusiose LDS Keramikų dirbtuvėse didelę  patirtį  turintys  menininkai ir toliau gali gilintis į redukcijos degimo paslaptis, degimo metu sumažinant deguonies kiekį tam pritaikytose patalpose. Proceso metu krosnyje glazūroje esantys metalo  oksidai  ant  kūrinio  paviršiaus  sudaro  ploną metalo plėvelę. Tik didžiulę patirtį turintys keramikai gali suvaldyti  ugninį procesą pasiekdami  norimą  rezultatą, pilną staigmenų, džiaugsmo  ir  nusivylimų.     Pasaulyje  populiarų  redukcinį   degimą  „Raku“  lyginant  su  LDS Keramikų dirbtuvėse  vykdomu redukciniu  degimu, pastarasis  nėra greitas, tačiau saugesnis kūriniams, apsaugotas nuo ekstremalios temperatūros pokyčių.   Simpoziumo tikslas  â€“  išlaikyti  Kauno  keramikos meno tradicijas plėtojant keramikos technologijų galimybes, toliau ieškant  ir ugdant jaunus  talentus Lietuvoje ir užsienyje.     Parodos autorių išskirtiniai meno objektai, sukurti naudojant redukcijos metodą, pristatomi konkursinėse parodose visame pasaulyje. Paroda Kauno rotušėje veiks iki spalio 2 d.

Kauno Rotušė

Nuo: 2017-08-30 16:00

Iki: 2017-08-30 18:00


Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ paroda „Pasaką kuriu“

Neįgalieji menininkai sukūrė mažas, asmenines pasakas. Jeigu jau svajoji, tai kodėl tuo nepasidalinti  ir su kitais? Darbų autoriai atviri žiūrovui, o jų eksponuojami darbai paperka nuoširdumu, originalumu, drąsa ir spalvomis! Paroda eksponuojama „Freskos" galerijoje II a.

Vilnius

Nuo: 2017-08-01 10:00

Iki: 2017-08-31 18:00


Vytenio Sinkevičiaus piešinių ir fotografijų paroda „Būsenos“

Pasak menininko V. Sinkevičiaus, parodos idėja kilo iš asmeninių gyvenimo prasmės ieškojimų, įvairių meditatyvinių praktikų ir veiklos, kuria dabar užsiima - kinų vaizdinių medicina, astrologinės konsultacijos, kinų cigun meditatyvinių praktikų vedimas, sąmoningumo ugdymo seminarai. Piešinių ciklas sukurtas jau senokai. Jis apima tam tikrus menininko gyvenimo etapus. Parodoje bus eksponuojamos ir kelios nuotraukos, kurios simbolizuoja kertinius jo gyvenimo etapus iki šių dienų. Todėl ir parodos pavadinimas „Būsenos“, signalizuojantis kaitą. „Remiantis Rytų išmintimi (vedomis) žmogaus būsenos (pvz., pyktis, baimė) yra kaip drabužiai, kuriuos jis vilki. Viskas priklauso nuo žmogaus pasirinkimo - kokias būsenas jis renkasi pats. Žmogui, kuris neužsiima meditatyvinėmis praktikomis, sunku išlaikyti pozityvias būsenas, jį dažnai pasiglemžia negatyvios emocijos. Medikai senai nustatė psichosomatinį ryšį tarp negatyvių būsenų ir žmogaus sveikatos būklės. Mes turime dėti pastangas, kad išlaikytume savyje ir aplinkoje kuo daugiau pozityvių būsenų“, - teigia parodos autorius V. Sinkevičius.

Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius

Nuo: 2017-08-22 17:00

Iki: 2017-09-30 16:00


Saulės Jurkynienės kūrybos darbų paroda „Akimirkos”

  Kviečiame susipažinti su Saulės Jurkynienės autorine paroda „Akimirkos"€. Parodos autorė puikiai suderina pedagoginį darbą su savo kūrybiniais ieškojimais. Laisvu laiku dalyvauja parodose, kuria naujus kūrybinius darbus, kompozicijas iš odos, lieja akvareles ir kuria keramikos darbus.  

Lietuvos technikos biblioteka

Nuo: 2017-08-03 10:00

Iki: 2017-08-31 18:00


Personalinė Marijos Griniuk paroda „The Unbody/Nekūnas“

Lietuvoje, Danijoje ir Švedijoje gyvenanti ir kurianti menininkė pristatys iš 1970 – 1991 m. mokyklinių  uniformų bei dirbtinių medžiagų sukurta tekstilės objektą, kuris yra tęstinio projekto  „The Unbody/Nekūnas“ dalis.   „Ryšio tarp Nekūno ir Kūno vertinimas Laiko, Atminties ir Konstrukcijos kontekste formuoja sudėtingą argumentą, pasak kurio šių dažnai atvirkščių santykių pasekmės formuoja kelią Nekūno konceptui. Nekūno Laisvė yra susieta su Kūno Belaisve. Kūnas yra sukonstruota gebėjimų ir apribojimų sistema. Nekūno neatskiriamumas nuo Kūno yra jo ribotumas. Jei atlikimas yra tiesiogiai susietas su Kūno ištverme, Nekūno veiksmai yra tiesiogiai susieti su Kūno buvimu“, – teigia parodos autorė.   Menininkė Marija Griniuk (www.griniuk.nu) savo kūryboje jungia skirtingas išraiškos priemones – tapybą, video, animaciją, instaliaciją, performansą, kuriomis kalba apie alternatyvias visuomenes, post-apokaliptines vizijas, visuomenės ir individo vietą kritinėse situacijose.

Kauno pilis

Nuo: 2017-08-11 16:00

Iki: 2017-08-25 18:00


Puslapis 1 iš 3

 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.