Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
Renatos Pribušauskienės tapybos paroda „BEŽDŽIONYNAS ir Ko“

Parodos pagrindą sudaro 11 iš 12 ciklo „Beždžionynas” darbų. Tai parodos ašis. Ją papildo du darbai iš ciklo „Durys” ir vienas darbų, tapytų Žurnalistų sąjungos konkursui.

Lietuvos technikos biblioteka

Nuo: 2017-12-06 09:00

Iki: 2017-12-31 19:00


Tautodailininkės Aldonos Dominikos Barauskienės mažųjų dailės darbų paroda

Tapydama užmirštu visas negalias, savo metus, net nejaučiu, tai diena ar jau naktis. Kurdama neskaičiuoju valandų. Tai užpildo vienatvę, liūdesį. O tos spalvos, kiek jų daug, o kai išsilieja, kiek potėpių! Kai piešiu, atrodo, kad visada šviečia saulė, o žiemą žydi gėlės. Ir taip einu per dar likusį gyvenimą lengvesniu žingsneliu. Kai ką nors nutapau, tai atrodo, kad skrendu. Esu dėkinga likimui, kad ir brandžiame amžiuje prisiliečiau prie meno.                                                                     A. M. Barauskienė  

Vilniaus technikos biblioteka

Nuo: 2017-12-01 09:00

Iki: 2017-12-31 19:00


Kęstutis Grigaliūnas. TU MANAI, KAD TU MANAI

Surengti Kęstučio Grigaliūno parodą paskatino seniai kirbėjusi mintis, kad būtų įdomu bent dalį sunkiai aprėpiamos meninės Grigaliūno veiklos parodyti platesnei publikai. Pagrindinis tikslas – vienoje vietoje sutelkti daugiasluoksnę kūrybą, atskleidžiant įspūdingą jos panoramą. Iki šiol būdavo pristatomi tik pavieniai šio autoriaus kūrybos blyksniai, kai sukuriamas naujas ciklas ar projektas. Ši paroda „Titanike“ ir ją lydinti ekspozicija galerijoje „Kairė-dešinė“ aprėpia platų, nors toli gražu ne visą (sic!), daugiau kaip trijų dešimtmečių aktyvios dailininko meninės veiklos spektrą. Apdovanotas išskirtiniu talentu ir būdamas pavydėtinai produktyvus, menininkas pelnė tiek dailės profesionalų – kolegų ir dailėtyrininkų – tiek žiūrovų pripažinimą.Grigaliūnas – vienas iš nedaugelio šilkografijos meistrų, ilgą laiką atkakliai nešančių lietuviško poparto vėliavą, aktyvus Fluxus propaguotojas, dailininko knygos parodų iniciatorius, istorinės atminties projektų autorius ir t. t. Šalia spalvingos ir šmaikščios postmodernistinės kūrybos nuolatos gvildeno ir tebegvildena rimtas ir skaudžias Lietuvos istorijos temas, visą laiką glūdėjusias kūrybos potekstėse, retsykiais įvairiais pavidalais išnirdavusias į paviršių, o pastaraisiais metais tiesiog užvaldžiusias menininką. Kęstutis Grigaliūnas būtent už konceptualų istorijos įvaizdinimą 2011 m. apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. Kuratorės Kristina Kleponytė-Šemeškienė ir Jurga Minčinauskienė * Šį dviprasmišką parodos pavadinimą „pasiskolinome“ iš Kęstučio Grigaliūno žmonos, menininkės Laisvydės Šalčiūtės. Jos mėgstama vaikiška skaičiuotė taikliai apibūdina Grigaliūno kūrybos visumą – ji daugeliui lyg ir žinoma, tačiau iki galo nepažinta, neretai gvildena rimtas temas, tačiau primena lengvabūdišką pokštą. RSERSE____RSERSE______ OrganizatoriusVilniaus grafikos meno centras PartnerisVilniaus dailės akademija RėmėjaiLR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, LOVE bar Eksponatus skolinoVilniaus universiteto bibliotekos Grafikos kabinetas, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Vilniaus dailės akademijos muziejus Informacija +370 5 261 19 95, graphic.lt Parodos atidarymas 2017 m. gruodžio 21 d., 18 val. VDA ekspozicijų salėse “Titanikas” (Maironio g. 3)Ekspozicijos tęsinys VGMC galerijoje “Kairė-dešinė” (Latako g. 3) Paroda veiks 2017 12 21 – 2018 01 14

Vilniaus grafikos meno centras

Nuo: 2017-12-21 18:00

Iki: 2018-01-14 18:00


Paroda „Angelai Kauno pilyje“

Daug įvairiausių angelų, sukurtų profesionalių menininkų ir tautodailininkų, vaikų ir suaugusiųjų, tradiciškai 7-ąjį kartą apsigyvens viename iš svarbiausių ir seniausių miesto istorinių objektų - Kauno pilies bokšto 4-ajame aukšte. Artėjant didžiosioms žiemos šventėms  ore sklando šv. Kalėdų ir stebuklų laukimo dvasia. O ar galima įsivaizduoti šv. Kalėdas be angelų? Susibūrę aukštai virš miesto, Kauno pilyje, angelai globoja Kauną ir visus jo gyventojus. Angelai įvairiausi - tapyti, keramikiniai, drožti iš medžio, karpyti iš popieriaus, rišti iš įvairių medžiagų skiaučių. Atrasti savo angelą, priimti jį į savo širdį ir namus, įsileisti meilę ir gerumą - tai mintys ir linkėjimai, kurie šventiniu laikotarpiu aplanko dažną iš mūsų. Tad sukurkime ypatingą Kalėdų stebuklo laukimo nuotaiką savo širdyse!  

Kauno pilis

Nuo: 2017-12-15 17:00

Iki: 2018-01-09 10:00


Paroda „Tik neatsigręžk atgal, nes akmeniu pavirsi“

Gruodžio 2 d., šeštadienį, 16.30 val. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 4) vyks menininkės Eglės Gelažiūtės-Petrauskienės personalinės parodos „Tik neatsigręžk atgal, nes akmeniu pavirsi“ atidarymas. Paroda veiks iki 2018 m. sausio 13 dienos.   „Kviečiu pasivaikščioti tarp mano piliakalnių, besikeičiančių sukantis metų ratui, įkvėptų istorijų, miegančių juose. Išgirskite apie bites, kurias reikia pažadinti beldžiant į avilį. Apie obelis, kurias reikia apkabinti, kad nubustų ir apie Kalėdų rytą pražystančią kriaušę. Apie vandenį, vidurnaktį virstantį vynu ir visagalį paparčio žiedą. Apie Kalėdų naktį žmonių kalba prabylančius gyvulius…Visa tai ne tik stebuklai ir alchemija iš baltiškosios kultūros klodų, bet ir giliai pasąmonėje slypintys archetipai, įkvepiantys kūrybai. Liūdnos ir ilgesingos senovinės dainos, jų paslaptingi žodžiai, Rėdos rato ir virsmo koncepcija virto grafika ir lauks Jūsų apsilankymo“ - sako parodos autorė Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė.

Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius

Nuo: 2017-12-02 16:30

Iki: 2018-01-13 16:00


Puslapis 1 iš 2

 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.