Jonas Valatkevičius. Sunkios dienos. Nuostabus gyvenimas

Pradžia: 2017-11-28 18:00
Pabaiga: 2017-12-16 15:00
Latako g. 3
Vilnius

2017 m. lapkričio 28 – gruodžio 16 dienomis Vilniaus grafikos meno centre veiks Jono Valatkevičiaus kūrybos paroda Sunkios dienos. Nuostabus gyvenimas / Terrible Days. Wonderful Life.

Atidarymas 2017 m. lapkričio 28 d., 18 val., VGMC (Latako g. 3, Vilnius)

 

Labiausiai žavi Jono Valatkevičiaus gebėjimas apie sudėtingus dalykus kalbėti paprastai. Vien dėl parodos pavadinimo tikslumo galima supykti iš pavydo. Šitas menininkas neatitinka standartų, nes yra mišrus lyg koks metropolis, kuriame tarpsta daugybė įvairaus plauko gyventojų: rašytojas ir menotyrininkas su geba kinkyti kalbą, reklamos kūrėjas, mokantis tekstą sutraukti iki kulkos, vaizdo kultūroje išprusęs žiūrovas su patirtimi atpažinti „kabinantį“ vaizdą, buvęs pankas, apsėstas sveikuoliško nihilizmo, metalistas su poreikiu iškratyti galvą, dviejų dukterų tėvas, atsakingas už tai, kad tvyrotų saugumo ir prasmės jausmas, kai tų visai nėra, flirtuotojas su popkultūra tik dėl to, kad ji to reikalauja, inteligentas, kuris nemaloniose situacijose norėtų būti mandagus ir galiausiai menininkas, kuriam būtina susitvarkyti su visu tuo jovalu, paverčiant jį vaizdu.

Valatkevičiaus kuriami pavidalai turi rituališkumo žymių. Jie ne tik panašūs į hipersušiuolaikintą genčių ar liaudies kūrybą, bet ir atlieka išsivalymo funkciją, kaip koks dvasinis skalbiklis. Tik be kondicionieriaus, nes tiesa yra grubi.

 

Parodos kuratorė Monika Krikštopaitytė

 

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras

Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba,

Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos dailininkų sąjunga

 

Informacija +370 5 261 19 95, graphic.lt 

Share
   Išvalyti filtrą
 

 

 
Kalendorius Kalendorius
 
 

 
 
 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.